Komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe

Komórki macierzyste to przyszłość medycyny. To prawdziwa medycyna 21 wieku. Mamy dla Państwa dobre wiadomości. Do tej pory komórki macierzyste uzyskiwano metodami inwazyjnymi np. z tkanki tłuszczowej i było to bardzo drogie. Teraz jest inaczej. Odkryto metodę uzyskiwania komórek macierzystych z krwi. Preparat uzyskany w ten sposób nazywa się Fibryna bogatopłytkowa /I-PRF/. Ponadto wykonujemy zabiegi z osocza bogatopłytkowego /PRP/ i zabieg Plasma Complex. Komórki macierzyste, to komórki mające zdolność do różnicowania się w dowolne komórki naszego organizmu. Ich „inteligencja” polega też na tym, że w zależności w jakim miejscu się znajdą, różnicują się w kierunku komórek których brakuje. Komórki macierzystych w medycynie estetycznej mają coraz większe zastosowanie. Stosujemy je w miejscach, gdzie występują bruzdy np. fałdy nosowo-wargowe, marionetki, ubytki tkanek w innych miejscach na skórze twarzy i tułowia. Bardzo dobre efekty uzyskujemy pod oczami przy leczeniu cieni, worków i cienkiej skóry, ale też przy leczeniu blizn. Możemy też stosować je na szyi. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i kwalifikacją, gdzie pacjent/ka dowie się o postępowaniu przed i pozabiegowym.


PLASMA COMPLEX

Co wyróżnia zabieg PLASMA COMPLEX od innych zabiegów estetycznych ?
To naturalny, autologiczny zabieg z krwi własnej Pacjenta wykorzystujący hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną w regeneracji tkanek.

Na czym polega unikalność terapii komórkami macierzystymi?
Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym. Mogą one odtworzyć każda tkankę, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji.
Komórki macierzyste posiadają 3 charakterystyczne cechy: ulegają nieograniczonej liczbie podziałów, mają zdolność do różnicowania się w komórki innych tkanek oraz zdolność do samoodnawiania.

Na czym polega wykonanie zabiegu PLASMA COMPLEX? W jakim czasie lekarz wykona pełną procedurę?
Zabieg PlasmaComplex polega na pozyskaniu z krwi własnej Pacjenta (podczas dwóch osobnych pobrań krwi i odwirowań) dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej. Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skóry, natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.
Czas potrzebny na wykonanie zabiegu PlasmaComplex, to ok. 30 minut.

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu?

Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.
Dzięki procedurze PlasmaComplex stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, – cellulitu.

Czy trzeba powtarzać zabieg? Jeśli tak, to jak często? Jak długo utrzymuje się efekt?
Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4 - tygodniowych.
Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu PlasmaComplex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.
Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg PlasmaComplex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów wykonujemy najwcześniej po pół roku. Kolejne zabiegi podtrzymujące co 6-12 miesięcy.

Jakie procesy zachodzą w tkankach podczas wykonania serii 3 zabiegów PlasmaCopmlex?

O1 STYMULACJA
Uruchomiony zostaje proces namnażania się i odkładania w szkielecie fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka, komórek śródbłonka naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

02 REGENERACJA
Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiedzialne są za odpowiednie dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.

03 ODMŁODZENIE
Odbudowujemy prawidłową strukturę skóry. Poprzez właściwe ukrwienie oraz odbudowę struktury komórkowej odmładzamy skórę, wydłużamy jej żywotność spowalniamy proces starzenia skóry.

Skóra jest napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.

Czy jest to zabieg, który możemy wykonać np. w przerwie na lunch?
Jest to zabieg, który nie obciąża Pacjentów i może zostać wykonany w porze lunchu
Pacjentka po zabiegu może mieć jedynie lekko zaczerwienione, widoczne miejsca po ukłuciach. Rzadko zdarzają się drobne krwiaki u osób, które maja słabą kondycje skóry, cerę naczyniową, które znikają po 2-3 dniach.

Dla kogo i w jakim wieku dedykowany jest zabieg?
Zabieg dedykowany jest zarówno młodym, zapracowanym osobom, jak i osobom z cerą dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, elastyczność, sprężystość. Ogromny wpływ na jakość naszej skóry maja czynniki środowiskowe – mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, codzienny stres. Nasza skóra ulega wyniszczeniu bez względu na wiek. Jest to zabieg dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

Czy to jest zabieg tylko dla kobiet, czy również dla mężczyzn?
Jest to zabieg zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jak przygotować się do zabiegu?
Przez 3 dni przed zabiegiem należy pić po 3 litry płynów, w dniu zabiegu 1,5 litra. Po zabiegu Pacjent nie powinien brać niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny przez 3 tygodnie. Miejsca do zabiegu powinny być czyste, bez makijażu. Dlatego przed zabiegiem zmywamy makijaż. Mężczyzna powinien być ogolony, ponieważ miejsca ostrzyknięcia (łuk jarzmowy, linia żuchwy, okolice ust) powinny być czyste i odkażone.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski, Pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach do zabiegu. Wyraża zgodę pisemną na zabieg.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?
Choroby krwi:

  • Zespoły dysfunkcji płytek,
  • Krytyczna małopłytkowość,
  • Niedobór fibrynogenu,
  • Niestabilność hemodynamiczna,
  • Posocznica,
  • Nowotwory,
  • Przewlekłe schorzenia wątroby,
  • Ostre stany z autoimmunoagresji,
  • Zakażenia ostre i przewlekłe.
  • Ciąża i laktacja.

Leczenie antykoagulantami – dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej – należy zamienić na heparynę drobnocząsteczkową.Stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Czy Pacjent tuż po zabiegu wymaga szczególnych zaleceń lekarskich? Jak dbać o skórę?
Po zabiegu PlasmaComplex Pacjent nie powinien korzystać z sauny, basenu, wstrzymać się od zajęć fitness tego dnia. Powinien zachować czystość miejsc zabiegowych: zrezygnować z makijażu po zabiegu, nie tulić się do zwierząt, nie sprzątać brudnych pomieszczeń.

DOSTYCH ESTETIC
MEDYCYNA ESTETYCZNA & KOSMETYKA

ul. Jagiellońska 32
35-025 Rzeszów

NIP: 8131053478

Pn – Pt 9 – 18
Sobota 9 – 13