Peeling kawitacyjny

Skuteczne oczyszczanie skóry przy użyciu fal ultradźwiękowych. Aplikuje się je na zwilżoną skórę, co powoduje zjawisko kawitacji, czyli pękania pęcherzyków powietrza pod wpływem wysokiego ciśnienia. Dzięki temu z porów i meszków włosowych usuwany jest nadmiar sebum, znika też zrogowaciały naskórek oraz bakterie. W efekcie skóra jest dokładnie wypielęgnowana i zregenerowana bez występowania efektów ubocznych.

Zabieg stosuje się do każdego rodzaju cery, zwłaszcza na skórę poszarzałą, ziemistą, naczyniową i wrażliwą, która wymaga oczyszczenia. To także idealny wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych jak np. eksfoliacja kwasami, sonoforeza, jonoforeza itd.

Efekty peelingu kawitacyjnego sprawiają, że skóra jest oczyszczona, odświeżona i ma zdrowszy kolor, a ujścia gruczołów łojowych odblokowane. Zmniejszają się też zmiany trądzikowe, następuje stymulacja metabolizmu komórkowego, przyspiesza mikrokrążenie oraz zwiększają się możliwości absorpcyjne substancji aktywnych w preparatach.

Taki rodzaj bezinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu kosmetycznego to doskonała alternatywa dla oczyszczania manualnego. Skóra się nie nagrzewa, dzięki czemu peeling można stosować u osób z cerą wrażliwą, naczyniową.

kosmetyka Rzeszów
gabinet medycyny estetycznej Rzeszów