I - GENESIS

Badanie genetyczne iGenesis zostało opracowane przez naukowców z uniwersytetów w Miami, Bolonii, Ferrarze, Mediolanie i Modenie. Nie jest to badanie najtańsze, Wysoka cena wynika przede wszystkim z dużej liczby badanych genów (ocenianych jest ponad 200 polimorfizmów genów) oraz technologii wykorzystywanej do realizacji badania.

Badanie iGenesis przeprowadzane jest w certyfikowanym według najwyższych standardów UE, włoskim laboratorium NGB Genetics przez diagnostów laboratoryjnych specjalizujących się w nutrigenomice i nutrigenetyce - podstawy naukowe badania, nowoczesne technologie, wykwalifikowana kadra oraz certyfikaty kontroli jakości gwarantują wysoką wiarygodność i skuteczność badań. W badaniu iGenesis ogromny udział mają również dietetycy - przygotowują oni obszerny, ok. 60-stronicowy raport oraz żywieniowe wytyczne dla każdego pacjenta.

Badanie iGenesis składa się obecnie z 9 wzajemnie uzupełniających się modułów, z których najważniejsze to - Slim, Micro, Health, Sensor oraz Detox. Moduł Slim polega na analizie genów odpowiedzialnych za metabolizm lipidów, węglowodanów oraz białek - dzięki temu dowiadujemy się, jaka ilość tych składników w diecie jest dla nas optymalna, tak aby trwale i bezpiecznie uzyskać odpowiednią masę ciała i zmniejszyć ryzyko zachorowania na poważne, zależne od diety choroby (takie jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie). Moduł Slim wskaże nam również, jaka rodzaj aktywności fizycznej jest dla naszego organizmu najodpowiedniejszy.

W ramach modułu Micro natomiast badane są geny biorące udział w metabolizmie, wchłanianiu i transporcie witamin C, D, E, A, B6, B7, B9, B12 oraz magnezu i wapnia. Związki te mają ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu - m.in. zapewniają dobre samopoczucie oraz wzmacniają odporność. Prawidłowe stężenie witamin i minerałów zapobiega rozwojowi takich chorób jak osteoporoza, depresja czy schorzenia immunologiczne oraz występowaniu takich objawów jak przewlekłe zmęczenie, ogólne osłabienie organizmu czy nadmierna senność.

Moduł Health skupia się na ocenie występowania predyspozycji to takich zaburzeń metabolicznych jak hipercholesterolemia, hiperglikemia, otyłość brzuszna i zespół metaboliczny, które mogą doprowadzić do poważnych powikłań (cukrzycy, miażdżycy, zawału serca). Świadomość własnych predyspozycji jest bardzo ważna - pozwala na odpowiednią modyfikację planu żywieniowego, tak aby zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia wyżej wymienionych chorób.

W ramach modułu Sensor wykrywane są z kolei predyspozycje do nietolerancji glutenu (celiakii) i laktozy oraz nadwrażliwości na alkohol, fruktozę, sód, nikiel i kofeinę. Oceniana jest również zdolność do wchłaniania żelaza. Potwierdzenie uwarunkowań genetycznych do danej nadwrażliwości/nietolerancji pozwoli na wdrożenie odpowiedniej diety eliminacyjnej w celu uniknięcia poważnych komplikacji w przyszłości.

Ostatni z modułów, moduł Detox, ocenia natomiast zdolność organizmu do eliminacji toksyn i wolnych rodników. Prawidłowe procesy eliminacyjne mają bardzo duże znaczenie m.in. w profilaktyce nowotworów złośliwych czy w spowalnianiu procesów starzenia - jeżeli są zaburzone, konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz z dietą.

Zapraszamy na badania.