Intralipoterapia (zwana potocznie lipolizą) w Rzeszowie

Oporny tłuszcz, który nie poddaje się diecie, ani ćwiczeniom fizycznym, potrafi być prawdziwym problemem. Sposobem na jego usunięcie jest nowość w tej dziedzinie na rynku polskim – lipoliza iniekjcyjna – bardzo obiecująca i zdobywająca popularność metoda redukowania miejscowej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji pozyskiwanej z soi – fosfatydylocholiny w połączeniu z deoksycholatem sodu- substancją niszczącą tłuszcz. Tkanka tłuszczowa zostaje zniszczona a tłuszcz zostaje uprzątnięty przez makrofagi /rodzaj krwinek białych.

Metoda lipolizy została wykorzystana po raz pierwszy w 1955 w Brazylii przez dr Rittes, a w Europie popularność zdobyła dzięki austriackiemu lekarzowi dr Haseggschwandtner.
Obecnie największe doświadczenie i najlepsze rezultaty w bezpiecznym usuwaniu tkanki tłuszczowej tą metodą posiadają kliniki włoskie, hiszpańskie i holenderskie.
Najlepsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy uzyskuje się w okolicy tzw. drugiego podbródka i przy modelowaniu sylwetki: likwidacja tzw. bryczesów na udach. Stosuje się ją także przy modelowaniu brzucha, pośladków, bioder, ramion i wałeczków nad kolanami. Zabieg również usunie fałdki na plecach i w okolicach pach i pomoże zmniejszyć cellulit. Stosowany może być naprzemiennie z mezoterapią.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza, jest w pełni bezpieczna, nie wymaga przygotowania pacjenta w domu. Wstrzykiwana substancja naturalnie występująca w naszym organiźmie i od lat jest stosowana w medycynie.
Po zabiegu , w miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się zaczerwienienie, obrzęk, również punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi staje się dużo wrażliwsze na dotyk i ucisk, może również trochę boleć i swędzieć. Taka reakcja utrzymuje się do 2 dni po zabiegu i spowodowana jest wydzielaniem przez komórki, (przy podawaniu fosfatydylocholiny) – histaminy. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa.

Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić około 4 tygodni. Obecnie najczęściej łączymy zabiegi lipolizy z zastosowaniem fal ultradzwiękowych. Ultradzwięki mają działanie uszkadzające komórki tłuszczowe a zastosowanie ich z lipolizą nasila ten efekt.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są nadwaga, ciąża, choroby nowotworowe, choroby wątroby i nerek, cukrzyca, choroby zapalne skóry i alergie (głównie na soję i skorupiaki).
W naszym gabinecie zabiegi wykonuje lekarz Jan Dostych przeszkolony przez prof. Pasquale Motolese z Włoch. Profesor jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie lipolizy i wypełniaczy z kwasu hialuronowego. Metoda podawania opracowana przez profesora jest prawie bezbolesna i stosuje się minimalna ilość wkłuć.

DOSTYCH ESTETIC
MEDYCYNA ESTETYCZNA & KOSMETYKA

ul. Jagiellońska 32
35-025 Rzeszów

NIP: 8131053478

Pn – Pt 9 – 18
Sobota 9 – 13