Przebarwienia - Cosmelan

Zabieg Cosmelan, jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii wybielających dostępnych współczesnej kosmetologii. Jeżeli zatem dręczą Państwa nieestetyczne przebarwienia na skórze – niezależnie od tego czy wynikają z nadmiernego opalania czy ich przyczyną są zmiany hormonalne – terapia Cosmelan jest idealnym rozwiązaniem.

Cosmelan to wyjątkowa, trzymiesięczna terapia, na którą składa się specjalistyczna maska oraz samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski. Terapia jest praktycznie bezbolesna, nieinwazyjna i mało angażująca dla Pacjenta. a przede wszystkim jest drogą do uzyskania alabastrowe gładkości i kolorytu cery.

Wskazania
Terapię Cosmelan rekomendujemy dla uzyskania spektakularnych efektów w zakresie:

 • usuwania przebarwień słonecznych i hormonalnych,
 • wyrównania kolorytu skóry,
 • leczenia stanów zapalnych i nadmiernego wydzielania serum,
 • likwidacji powierzchownych zmarszczek,
 • likwidacji rozszerzonych porów skóry,
 • znakomitego działania anty-aging – stymuluje bowiem skórę do regeneracji włókien kolagenowych, sprzyjających spłyceniu zmarszczek.

Efekty
Cosmelan, jest terapią czasową, a to oznacza, że efekty pojawiają się i zyskują widoczność wraz z upływem czasu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu.

Czego możecie Państwo spodziewać się po przeprowadzeniu pełnej terapii Cosmelan?:

 • natychmiastowego działania rozjaśniającego i likwidacji przebarwień,
 • błyskawicznego wyrównania kolorytu skóry,
 • silnego nawilżenia skóry,
 • skutecznej regulacji wydzielania łoju,
 • doskonałego zwężenia porów,
 • zapobiegnięcia powstawaniu zaskórników, stanów zapalnych i łojotoku,
 • usunięcia płytkich, powierzchownych zmarszczek.

Istotne jest, żeby pamiętać, że terapia Cosmelan jest terapią jednorazową, jednak rozciągniętą w czasie do trzech miesięcy (aplikacja maski przez kosmetologa + samodzielna trzymiesięczna aplikacja kremu Cosmelan)

Szczegóły zabiegu
Zabieg Cosmelan nie wymaga od Pacjenta żadnych wyjątkowych przygotowań przed jego przeprowadzeniem. Sama procedura poprzedzona jest konsultacją kosmetologiczną podczas której ustalany jest fototyp skóry oraz zakres i rodzaj przebarwień, z jakimi będziemy mieć do czynienia. Konsultacja wraz z nałożeniem maski trwa od 15 do 30 minut, a zatem zabieg jest bardzo szybki.

Zasadnicza część zabiegu to aplikacja przez lekarza maski na skórę. Z tak nałożonym preparatem Pacjent udaje się do domu, gdzie po 6-8 godzinach zmywa maskę wodą.

Kolejnym etapem terapii jest stosowanie przez Pacjenta kremu COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu, według schematu dobranego przez lekarza.

Po upływie 14 dni od nałożenia maski przeprowadzamy w Klinice Miracki konsultację, podczas której lekarz ocenia rezultaty kuracji i udziela dalszych wskazówek do stosowania kremu Cosmelan 2.

Cosmelan jest uznawany za najskuteczniejszą  i najbezpieczniejszą terapią wybielającą przebarwienia, będące wynikiem częstej i nadmiernej ekspozycji na słońce, przebarwień o podłożu hormonalnym, czy też melasmy.

Jest on rewelacyjnym zabiegiem peelingującym i złuszczającym naskórek, który perfekcyjnie wyrównuje koloryt, doskonale rozjaśnia, a przede wszystkim aktywuje naturalne procesy odnowy skóry.

Jak to działa? Mechanizm działania oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynaze, kluczowy enzym w procesie tworzenia barwnika (melaniny), odpowiedzialny za powstawanie plam i przebarwień . Na poziomie skóry właściwej skutecznie hamujemy i rozpraszamy akumulacje melaniny.

Maska nałożona w klinice ma głębokie działanie peelingujące, natomiast krem, który nakładasz przez kolejne miesiące dodatkowo złuszcza wierzchnie warstwy naskórka.

Zabieg Cosmelan jest całkowicie bezbolesny, choć podczas nakładania maski Pacjent może odczuwać delikatne swędzenie i mrowienie skóry. Po zabiegu skóra może być również lekko obrzęknięta i zaczerwieniona.

Wskazania pozabiegowe
Po zabiegu kluczową kwestią jest regularna, zgodna ze wskazaniami lekarza aplikacja kremu Cosmelan 2. Jednak dla zachowania efektów terapii jak najdłużej, bezwzględnie należy pamiętać o profilaktyce – nie eksponować zbyt często i intensywnie skory na słońce oraz dbać o odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi

Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do terapii Cosmelan są:

 • świeża opalenizna,
 • ciąża,
 • okres karmienia,
 • opryszczka,
 • bliznowce.

Skontaktuj się