Komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe

Komórki macierzyste to przyszłość medycyny. To prawdziwa medycyna 21 wieku. Mamy dla Państwa dobre wiadomości. Do tej pory komórki macierzyste uzyskiwano metodami inwazyjnymi np. z tkanki tłuszczowej i było to bardzo drogie. Teraz jest inaczej. Odkryto metodę uzyskiwania komórek macierzystych z krwi. Preparat uzyskany w ten sposób nazywa się Fibryna bogatopłytkowa /I-PRF/. Ponadto wykonujemy zabiegi z osocza bogatopłytkowego /PRP/ i zabieg Plasma Complex.

Komórki macierzyste, to komórki mające zdolność do różnicowania się w dowolne komórki naszego organizmu. Ich „inteligencja” polega też na tym, że w zależności w jakim miejscu się znajdą, różnicują się w kierunku komórek których brakuje.

Komórki macierzystych w medycynie estetycznej mają coraz większe zastosowanie. Stosujemy je w miejscach, gdzie występują bruzdy np. fałdy nosowo-wargowe, marionetki, ubytki tkanek w innych miejscach na skórze twarzy i tułowia. Bardzo dobre efekty uzyskujemy pod oczami przy leczeniu cieni, worków i cienkiej skóry, ale też przy leczeniu blizn. Możemy też stosować je na szyi.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i kwalifikacją, gdzie pacjent/ka dowie się o postępowaniu przed i pozabiegowym.