W wieku 20-25 lat mało kto myśli o zmarszczkach, nie dostrzegając na skórze pojawiających się w tym okresie pierwszych oznak upływającego czasu. Powoli skóra traci swoją elastyczność, gładkość i gęstość, zmienia się również naturalny koloryt cery. Pierwsze zmarszczki najczęściej zauważa się w wieku 30 lat. Widzimy wtedy, jak zmienia się skóra w okolicach szyi, podbródka czy na powiekach.
Przyczyną jest nie tylko upływ czasu i grawitacja, ale również rosnące tempo życia, nieprawidłowe odżywania się, pogarszające się czynniki ekologiczne (jakość powietrza) i czynniki genetyczne. Problem wiotkiej skóry pogłębia dodatkowo brak profilaktyki przeciwzmarszczkowej i nadmierna ekspozycja na promienie UV.
Wraz z wiekiem w skórze maleje ilość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie wody w skórze i optymalne jej nawilżanie. Słabną również włókna kolagenowe, wspierające elastyczność i jędrność skóry.
Odpowiedzią na te problemy są zabiegi nie tylko uzupełniające brakujące składniki w skórze, ale również stymulujące ich naturalną produkcję. Ich efektem jest jędrna, sprężysta i rozświetlona skóra, wypełnione zmarszczki.
Polecane zabiegi:
- Hydroksyapatyt wapnia
- Nici liftingujące
- Lifting wolumetryczny
- Kwas hialuronowy
- Peelingi medyczne
- Fale radiowe
- Mezoterapia igłowa
- Karboksyterapia